cost approach, 14.



One subway ride to and cab ride back from LES: about $20.

A fun Tuesday celebrating two of my good friends’ birthdays: priceless.

My go-to breakfast lately: under $2.
(packet of regular oatmeal, ground flax, sliced banana, cinnamon, almond butter)

Having a healthier and cheaper breakfast than when I Seamless it: priceless.

One day off to get a gazillion errands done all over the city: only 6 hours.

Taking a break from the concrete craziness in one of my favorite city parks: priceless.

One new makeup product (review to come!) from Sephora: $28.

Treating myself to something I’ve wanted for weeks: priceless.

Finally trying Quest’s Peanut Butter Protein Cups: included in the sampler box they recently sent me.

The fact that they are delicious and include 20 grams of protein: priceless.

(full review to come on these as well!)

The new boat my dad bought for our shore house: none of yo’ business.

The fact that he named it “Neesie G” after my mom: priceless.

Accepting the invitation: a good dose of humility and surrender.

The fact that there even is an invitation: priceless.

{previous cost approach posts}

What is priceless to you lately? What’s your go-to breakfast right now?

15 comments to cost approach, 14.

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

I'm the girl, Gracie Gordon. Here at GML you can follow my journey of dreaming, working, eating, loving, and blogging my way through life in NYC.

connect.

If contacting me for questions about NYC, please read my advice posts first :)


subscribe.

read by topic.